Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2011


версія для друку
7 грудня 2011

7 грудня 2011 року в м. Києві пройшло 45-е засідання Ради глав Адміністрацій зв'язку Регіональної співдружності в галузі зв'язку

 

У засіданні взяли участь делегації повноправних членів Регіональної співдружності в галузі зв'язку (РСЗ) – адміністрацій зв'язку (АЗ) Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменії, Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Молдови, Російської Федерації, Республіки Таджикистан, Туркменістану, Республіки Узбекистан, України, спостерігачів РСЗ – АЗ Республіки Болгарії, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Республіки Словенії, Міжнародної організації космічного зв’язку «Интерспутник», а також запрошені від Виконавчого комітету СНД, Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), Всесвітнього поштового союзу (ВПС), Панафриканського поштового союзу (PAPU).

У засіданні Ради глав АЗ РСЗ взяв участь Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України А.П. Клюєв. Він зачитав вітання від імені Президента України Віктора Януковича та Прем'єр-міністра України Миколи Азарова.

Рада РСЗ відкрила свою роботу з підбиття підсумків діяльності, що свідчать про поступальний рух уперед. Далі було визначено нову стратегічну лінію розвитку на наступний період, що знайшла своє відображення у «Стратегічних напрямах діяльності РСЗ на 2012 – 2017 рр.». Було ухвалено рішення рекомендувати учасникам РСЗ, учасникам Координаційної ради держав-учасниць СНД з інформатизації при РСЗ, робочим органам РСЗ і Виконкому РСЗ керуватися у своїй роботі зазначеними Стратегічними напрямами.

Рада визнала доцільним адміністраціям зв'язку РСЗ проводити політику, спрямовану на гармонізацію національних законодавств і нормативно-технічної бази у галузі ІКТ, сприяти розвитку і впровадженню нових технологій і послуг з метою створення загального інфокомунікаційного простору, а також продовжити практику проведення національних і міжнародних форумів, виставок й інших заходів, що демонструють подальший інноваційний розвиток галузі ІКТ.

У блоці питань, присвячених підготовці адміністрацій зв'язку РСЗ до міжнародних форумів, учасники засідання обговорили підготовку до Всесвітньої конференції з міжнародного електрозв'язку МСЕ 2012 (ВКМЕ-12), Повноважної конференції МСЕ 2014 (ПК-14), Всесвітньої конференції з розвитку електрозв'язку МСЕ 2014 року (ВКРЕ-14), 25-го Конгресу Всесвітнього поштового союзу, Всесвітньої конференції радіозв'язку МСЕ 2012 року (ВКР-12) й Асамблеї радіозв'язку МСЕ 2012 року (АР-12).

Робота з підготовки до наступної в 2012 році Всесвітньої конференції з міжнародного електрозв'язку проводиться відповідно до Плану, затвердженого на 43-му засіданні Ради глав РСЗ. Основна увага приділяється питанням перегляду Регламенту міжнародного електрозв'язку й підготовки проекту Загальних пропозицій РСЗ до Регіональних підготовчих зборів для країн РСЗ до ВКМЕ-12, що відбудуться у квітні 2012 р. у м. Ташкенті (Республіка Узбекистан).

 З метою консолідації зусиль і підготовки загальних пропозицій країн-учасниць РСЗ на засіданні було затверджено Плани підготовки адміністрацій зв'язку РСЗ до ПК-14 і ВКРЕ-14.

 Беручи до уваги, що у 2012 році буде проведено 25-й Конгрес Всесвітнього поштового союзу, Рада затвердила поданий Комісією РСЗ із поштового зв'язку
й Радою операторів поштовому зв'язку РСЗ «План дій адміністрацій зв'язку РСЗ при підготовці до 25-го Конгресу ВПС». Адміністраціям зв'язку РСЗ було рекомендовано проводити підготовчу роботу до 25-го Конгресу ВПС відповідно до затвердженого Плану дій. Комісії РСЗ із поштового зв'язку й Раді операторів із поштового зв'язку РСЗ доручено проводити координацію діяльності АС РСЗ і розробити Загальні пропозиції АС РСЗ, які потім надіслати на адресу 25-го Конгресу ВПС у встановленому порядку.

Голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Л.І. Нетудихата привітав усіх учасників засідання і зазначив, що РСЗ
за двадцять років свого існування довела свою ефективність при вирішенні всього спектра питань, що стосуються розвитку засобів зв'язку й інформаційно-комунікаційних технологій. Він навів основні напрями роботи в сфері телекомунікацій, приділив увагу вирішенню проблемних питань подолання цифрового розриву, широкосмугового доступу, впровадження нових технологій і послуг на телекомунікаційних мережах України.

Використовуючи засідання РСЗ як майданчик для обміну досвідом і кращими напрацюваннями в галузі ІКТ, АЗ Росії були продемонстровані рішення щодо надання програмного забезпечення як послуги - модель SAAS на базі власної платформи хмарних обчислень.

Також одним з актуальних напрямів роботи АЗ РСЗ залишається завдання переходу на цифрове мовлення до 2015 року. Рада РСЗ затвердила «Рекомендації з координації нових і модифікації планових частотних присвоєнь/виділень цифрового мовлення в смугах радіочастот 174-230 МГц і 470-862 МГц, 2011 р.» і «Рекомендації
з технічних основ планування наземних мереж цифрового мовлення», рекомендувала учасникам РСЗ, робочим органам РСЗ керуватися у своїй роботі затвердженими документами. АС РСЗ доручено взяти до уваги, що при координації нових і модифікації планових частотних присвоєнь/виділень для цифрового мовлення в смугах 174-230 МГц і 470-862 МГц між АЗ РСЗ з ініціативи кожної із зацікавлених адміністрацій будуть застосовуватися положення Угоди «Женева-06» і рекомендації МСЕ або інші взаємно погоджені документи.

Було заслухано результати діяльності певних робочих органів РСЗ - Комісії РСЗ щодо координації міжнародного співробітництва, Ради операторів електрозв'язку РСЗ і Робочої групи РСЗ з тарифної політики, обговорено пропозиції щодо організації подальшої роботи зазначених робочих органів.

Рада затвердила «Порядок взаємодії РСЗ із регіональними організаціями в галузі зв'язку», а також рекомендувала адміністраціям зв'язку РСЗ, Радам операторів електрозв'язку й поштового зв'язку РСЗ, Виконкому РСЗ керуватися у своїй роботі затвердженим документом.

Рада РСЗ приділила особливу увагу питанням регулювання роумінгових тарифів у державах-учасницях СНД. Визнаючи необхідність підвищення рівня відкритості, прозорості й недискримінаційності правил і процедур регулювання телекомунікацій, Рада доручила Робочій групі РСЗ із питань тарифної політики підготувати Декларацію про взаєморозуміння країн-учасниць РСЗ щодо принципів формування розрахункових такс міжоператорських взаєморозрахунків на послуги мобільного зв'язку.

Продовжуючи обговорення питання про вдосконалення діяльності робочих органів РСЗ, Рада затвердила зміну статусу учасника Ради операторів електрозв'язку РСЗ, Комісії РСЗ з інформаційної безпеки, внесла зміни й доповнення у низку регламентуючих документів РСЗ. Робочій групі з перегляду статутних документів РСЗ доручено продовжити роботи з уніфікації нормативних документів РСЗ.

Учасники засідання обговорили питання, що стосуються внутрішньої діяльності Співдружності.

Відповідно до Регламенту РСЗ Заступником Голови Ради глав АЗ РСЗ до 31 грудня 2012 року призначено голову Адміністрації зв'язку Республіки Узбекистан, Генерального директора Узбецького агентства зв'язку й інформатизації Мухітдінова Хакіма Асроровича.

У зв'язку із закінченням у 2011 році строку повноважень пройшли вибори Генерального директора Виконавчого комітету РСЗ і його заступника, а також затверджено керівників Робочих органів РСЗ на 2012 – 2014 рр. і новий склад Ревізійної комісії РСЗ на 2012 рік.

Рада затвердила фінансовий план РСЗ і Перелік заходів, проведених у рамках статутної діяльності РСЗ на 2012 рік.

Наступне 46-е засідання Ради РСЗ вирішено провести в II кварталі 2012 року.

Прес-служба Держспецзв’язку

 

    

 

    

Контакт-центр для ЗМІ:
(044) 281-92-83,
e-mail: press@dsszzi.gov.ua

Повідом про корупцію


Держава турбується про тебе

Благодійна фінансова підтримка прикордонникам та членам їх родин

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України