Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2020


версія для друку
8 вересня 2020

Оперативна інформація Держспецзв’язку щодо захисту державних інформаційних ресурсів за період з 02 по 08 вересня 2020 року

 

Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури на об’єктах моніторингу зафіксувала 1 043 727 підозрілих подій, що на 14% більше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість зафіксованих підозрілих подій стосується спроб мережевого сканування (88%), застосування нестандартних протоколів (10%) та виявлення мережевого ШПЗ (1%).

 

Система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблокувала 24 765 різних видів атак. Переважна більшість - це мережеві атаки прикладного рівня (90%), атаки типу Harvest Attack (6%) та Brute-force (1%). DDoS-атак не зафіксовано.

 

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєструвала та опрацювала 3343 кіберінциденти, що на 14% більше, ніж попереднього тижня.

 

Переважна більшість опрацьованих інцидентів належить доменній зоні UACOM (близько 99%). Основна кількість інцидентів стосується розповсюдження ШПЗ (95%) та фішингу (4%) від загальної кількості.

 

Держспецзв’язку звертається до всіх: в разі будь-яких кіберінцидентів, кібератак або підозрілих дій щодо інформаційно-телекомунікаційних систем просимо інформувати урядову команду реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA.
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України