Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2020


версія для друку
22 липня 2020

Оперативна інформація Держспецзв’язку щодо захисту державних інформаційних ресурсів

за період з 15 по 21 липня 2020 року

 

Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури на об’єктах моніторингу зафіксувала 17967 підозрілих подій, що на 22% більше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість зафіксованих підозрілих подій стосується спроб мережевого сканування (46%), виявлення мережевого ШПЗ (25%), застосування нестандартних протоколів (12%), спроб веб-атак (7%) та спроб отримання прав адміністратора (8%).

 

Система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблокувала 814 різних видів атак, що на 14% менше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість - це мережеві атаки прикладного рівня (36%), атаки типу «Brute-force» (25%) та атаки типу «Harvest Attack» (36%). Також заблоковано 4 DDoS-атаки, переважна більшість - на веб-ресурси Офісу Президента України.

 

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєструвала та опрацювала 488 кіберінцидентів.

 

Переважна більшість опрацьованих інцидентів належить доменній зоні UACOM (близько 99%). Основна кількість інцидентів стосується розповсюдження ШПЗ (98% від загальної кількості).

 

Держспецзв’язку звертається до всіх: в разі будь-яких кіберінцидентів, кібератак або підозрілих дій щодо інформаційно-телекомунікаційних систем просимо інформувати урядову команду реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA.
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України