Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2020


версія для друку
23 червня 2020

Оперативна інформація Держспецзв’язку

щодо захисту державних інформаційних ресурсів

за період з 17 по 23 червня 2020 року

 

Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури на об’єктах моніторингу зафіксувала 44399 підозрілих подій, що на 3% менше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість зафіксованих підозрілих подій стосується спроб мережевого сканування (48%), виявлення нестандартних протоколів або подій (30%), виявлення мережевого трояна (9%), веб-атак (7%) та спроб отримання прав адміністратора (5%).

 

Система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблокувала 8892 різних видів атак, що на 14% більше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість (99%) - це мережеві атаки прикладного рівня. Також заблоковано 7 DDoS-атак, переважна більшість - на сайти Офісу Президента України.

 

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєструвала та опрацювала 5637 кіберінцидентів.

 

Переважна більшість опрацьованих інцидентів належить доменній зоні UACOM (близько 99%). Основна кількість інцидентів стосується розповсюдження ШПЗ (98% від загальної кількості) та фішингу (1%).

 

Держспецзв’язку звертається до всіх: в разі будь-яких кіберінцидентів, кібератак або підозрілих дій щодо інформаційно-телекомунікаційних систем просимо інформувати урядову команду реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA.
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України