Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2020


версія для друку
16 червня 2020

Оперативна інформація Держспецзв’язку

щодо захисту державних інформаційних ресурсів

за період з 10 по 16 червня 2020 року

 

Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури на об’єктах моніторингу зафіксувала 45973 підозрілих події, що на 16% менше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість зафіксованих підозрілих подій стосується спроб мережевого сканування (55%), виявлення нестандартних протоколів або подій (27%), виявлення мережевого трояна (7%), веб-атак (6%) та спроб отримання прав адміністратора (4%).

 

Система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблокувала 7664 різних видів атак, що на 49% менше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість (98%) - це мережеві атаки прикладного рівня. Також заблоковано 5 DDoS-атак, переважна більшість - на сайти Офісу Президента України.

 

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєструвала та опрацювала 463 кіберінцидента.

 

Переважна більшість опрацьованих інцидентів належить доменній зоні UACOM (близько 95%). Основна кількість інцидентів стосується розповсюдження ШПЗ (94% від загальної кількості) та фішингу (2%).

 

Держспецзв’язку звертається до всіх: в разі будь-яких кіберінцидентів, кібератак або підозрілих дій щодо інформаційно-телекомунікаційних систем просимо інформувати урядову команду реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA.
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України