Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2020


версія для друку
10 червня 2020

Оперативна інформація Держспецзв’язку щодо захисту державних інформаційних ресурсів

за період з 03 по 09 червня 2020 року

 

Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури на об’єктах моніторингу зафіксувала 54835 підозрілих подій, що на 53% менше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість зафіксованих підозрілих подій стосується виявлення нестандартних протоколів або подій (50%), спроб мережевого сканування (34%), виявлення мережевого трояна (7%), веб-атак та спроб отримання прав адміністратора (по 4%).

 

Система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблокувала 14890 різних видів атак, що на 28% більше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість (99%) з них - це мережеві атаки прикладного рівня. Також було заблоковано 8 DDoS-атак, переважна більшість з яких - на сайти Офісу Президента України.

 

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєструвала та опрацювала 2878 кіберінцидентів, що на 15% більше, ніж попереднього тижня.

 

Переважна більшість опрацьованих інцидентів належить доменній зоні UACOM (близько 98%). Основна кількість інцидентів стосується розповсюдження ШПЗ (94% від загальної кількості) та фішингу (3%).

 

Держспецзв’язку звертається до всіх: в разі будь-яких кіберінцидентів, кібератак або підозрілих дій щодо інформаційно-телекомунікаційних систем просимо інформувати урядову команду реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA.
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України