Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2020


версія для друку
26 травня 2020

Оперативна інформація Держспецзв’язку
щодо захисту державних інформаційних ресурсів
за період з 20 до 26 травня 2020 року

Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури на об’єктах моніторингу зафіксувала 107566 підозрілих події. Збільшення кількості підозрілих подій практично у 12 разів обумовлене підключенням нових клієнтів до Системи.

Переважна більшість зафіксованих підозрілих подій стосується виявлення нестандартних протоколів або подій (59%), спроб мережевого сканування (35%), виявлення мережевого трояна (2%) та спроб отримання прав адміністратора (2%).

Система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблокувала 4705 різних видів атак, що на 24% менше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість (98%) - це мережеві атаки прикладного рівня. Також заблоковано 13 DDoS-атак (переважна більшість - на сайти Офісу Президента України).

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєструвала та опрацювала 3377 кіберінцидентів, що на 10% більше, ніж попереднього тижня.

Переважна більшість опрацьованих інцидентів належить доменній зоні UACOM (близько 99%). Основна кількість інцидентів стосується розповсюдження ШПЗ (93% від загальної кількості) та фішингу (4%).

Держспецзв'язку звертається до всіх: в разі будь-яких кіберінцидентів, кібератак або підозрілих дій щодо інформаційно-телекомунікаційних систем просимо інформувати урядову команду реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA.

 
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України