Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2020


версія для друку
29 квiтня 2020

6 років тому Другий територіальний вузол урядового зв’язку Держспецзв’язку першим з підрозділів взяв участь у війні на Сході України

 

Цими днями виповнюється шість років з моменту участі військовослужбовців 2 територіального вузла урядового зв’язку Держспецзв’язку у війні на Сході України.

 

25 квітня 2014 року 2 територіальний вузол першим серед підрозділів урядового польового зв’язку Держспецзв’язку відправився для участі в антитерористичній операції. «На той час ми ще не усвідомлювали, що почалася справжня війна і це не єдиний виїзд. Ніхто і гадки не мав, що на нас чекає. Але захист рідної землі для нас - справа честі», - розповів начальник 2 ТВУЗу полковник Петро Баранов.

 

У квітні–липні 2014 року зведені підрозділи територіального вузла виконували завдання із забезпечення урядовим зв’язком керівництва антитерористичної операції у районах населених пунктів Ізюм, Барвінкове,  Довгеньке Харківської області.

«Перший сигнал тривоги з району бойових дій надійшов 16 травня 2014 року. Зведений підрозділ територіального вузла, розташований біля м. Ізюм, противник обстріляв зі стрілецької зброї», - згадує Петро Баранов, додаючи, що в таких умовах завдяки чітким діям був забезпечений надійний захист особового складу та техніки зв’язку.

 

З червня по жовтень 2014 року підрозділ забезпечував урядовим зв’язком керівництво антитерористичної операції у районах населених пунктів Оріхове, Старобільськ, Побєда і Сватове Луганської області.

«Ми укріплювали наші позиції, копали окопи, робили бліндажі, обладнували спостережні пости, вогневі точки, місця чергування та відпочинку тощо. Фронтовий побут облаштовували самотужки. Бо війна це не тільки бої, а й рутинна повсякденна робота з поліпшення умов життя і безпеки людей», - розповів начальник 2 ТВУЗу.

 

17 червня один зі зведених підрозділів був переміщений до виконання завдань в район с. Побєда Луганської області, а інший - з 15 липня 2014 року - до Донецької області.

1 вересня о четвертій ранку противник з системи залпового вогню «Смерч» обстріляв позиції штабу оперативного командування «Північ» в районі с. Побєда Луганської області, де був розташований підрозділ. Обстріл здійснювався з території Російської Федерації, позиції знищувалися прицільним вогнем, що коректувався за допомогою безпілотників, які безперервно кружляли над розташуванням штабу. З наступом сутінок вдруге почалася потужна атака реактивними системами залпового вогню «Смерч». Місце, де ще недавно знаходився штаб, перетворилося на випалену пустелю, а селище було практично знищене. Завдяки рішучим діям командування весь особовий склад та техніка були завчасно виведені з-під обстрілу без втрат.

 

З липня 2014 року до липня 2016 року зведені підрозділи територіального вузла виконували завдання із забезпечення урядовим зв’язком керівництва антитерористичної операції у районі міста Краматорськ Донецької області.

 

Географія дислокації вузла змінювалась. З жовтня 2016 року до липня 2017 року зведений підрозділ територіального вузла виконував завдання із забезпечення урядовим зв’язком керівництва оперативно-тактичного угрупування «Донецьк» антитерористичної операції в районі міста Костянтинівка Донецької області. З листопада 2016 року по липень 2018 року зведений підрозділ територіального вузла виконував завдання із забезпечення урядовим зв’язком керівництва антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил у районі міста Краматорськ Донецької області.

З квітня 2018 року польові вузли урядового зв’язку 2 територіального вузла виконували завдання із забезпечення урядовим зв’язком командування оперативно-тактичного угрупування «Схід» операції об’єднаних сил у районі населених пунктів Нікольське, Успенівка Донецької області. З жовтня 2018 року продовжуємо виконувати завдання в районі населеного пункту Вугледар Донецької області.

 

За час участі в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил 152 військовослужбовці 2 територіального вузла отримали статус учасника бойових дій, з них 114 в даний час проходять військову службу в підрозділі.

 

Високий професіоналізм і великий практичний досвід особового складу 2 територіального вузла урядового зв’язку Держспецзв’язку посідає визначне місце серед підрозділів урядового польового зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

 

Фотогалерея: https://flic.kr/s/aHsmMTx3ND

 
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України