Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2020


версія для друку
26 квiтня 2020

Звернення Голови Держспецзв'язку Валентина Петрова з нагоди 34 річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф

 

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС.

Жахлива аварія призвела до радіоактивного опромінення величезної кількості людей, до забруднення води й навколишнього середовища.

І лише завдяки мужності та самовідданості робітників, вчених, військових і добровольців, які ризикували своїми життями і здоров'ям, які виконали тоді, в 1986 році, безпрецедентні за своїми масштабами та складністю роботи з екстреного усунення наслідків цієї трагедії, вдалося уникнути більш жахливих наслідків.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців - пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу.

 

З перших годин Чорнобильської аварії безпосередню участь у ліквідації її наслідків брали й наші зв’язківці. Уже о 7 ранку 26 квітня перший екіпаж станції Рухомого радіотелефонного центру (РРТЦ) прибув до міста Прип’ять для  організації спеціального телефонного зв’язку для урядової комісії. Тільки протягом першої доби після аварії екіпаж РРТЦ забезпечив понад 300 переговорів членів комісії.

 

Цей унікальний РРТЦ, що за своїми технічними можливостями та надійністю значно перевищував наявні на той час у країні аналоги, був змонтований спеціалістами київського Управління урядового зв’язку (УУЗ) для забезпечення захищеного зв’язку в умовах надзвичайної ситуації.

 

Того ж дня силами радіостанційного батальйону 4-го окремого полку урядового зв’язку були розгорнуті вузли урядового зв’язку «Ураган» в Чорнобилі, «Ураган-1» в Іванкові та побудовано радіорелейну лінію Чорнобиль–Київ з ретрансляцією в с. Катюжанка.

 

У Прип’яті з 27 квітня й у Чорнобилі з 30 квітня для забезпечення зв’язком рухомих об’єктів працювали центрові радіостанції системи «Роса», а з 3 червня в Чорнобилі запрацювала центрова радіостанція системи «Кавказ-4».

 

Для захищеної передачі значних обсягів інформації, що надходила для забезпечення роботи Державної комісії, з 6 травня в будинку міськради Іванкова, а з 13 травня – у Чорнобилі були розгорнуті шифроргани.

 

У 1987 році в м. Прип’яті була споруджена стаціонарна станція ВЧ зв’язку для забезпечення урядовим зв’язком Чорнобильської АЕС та об’єкта «Укриття».

 

Протягом 1986–1987 років у забезпеченні урядового зв’язку під час  ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС взяли участь понад 200 співробітників УУЗ та військ урядового зв’язку.

 

На сьогодні 27 учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи продовжують працювати в колективі Держспецзв’язку.

 

Вам, шановні ліквідатори, найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію, сміливість та відвагу. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.

 

Нехай чорнобильські дзвони озвуться в наших душах жалем, милосердям та співчуттям. Будемо пам’ятати Чорнобиль, зробимо все для того, щоб на долю людства більше не випало таких жахливих катастроф.

 
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України