Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2020


версія для друку
7 квiтня 2020

Держспецзвязку нагадує про особливу обережність під час роботи з інформаційно-телекомунікаційними системами у віддаленому режимі

В зв’язку із пандемією вірусу COVID-19 та запровадженням карантину в Україні, на виконання вимог п.6 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-26» органи державної влади та місцевого самоврядування, підприємства та організації, особливо ті, що належать до об’єктів критичної інфраструктури, забезпечили роботу своїх працівників в режимі реального часу через мережу Інтернет.

Звертаємо увагу на те, що віддалена робота співробітників установи з системами, в яких обробляються державні інформаційні ресурси або інформація з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої визначена в законі, повинна відповідати політиці безпеки інформації, запровадженої в установі, та вимогам законодавства у сфері захисту інформації.

Водночас для забезпечення додаткового захисту систем органів державної влади, організацій, міністерств та установ Держспецзв’язку рекомендує запровадити додаткові заходи. Зокрема, звернути увагу на необхідність визначити всі інформаційно-телекомунікаційні системи, з якими віддалено мають право працювати співробітники, з метою невідкладного впровадження в таких системах заходів із кіберзахисту; визначити перелік осіб, яким надано право віддаленого доступу до інформаційно-телекомунікаційних систем установи, їх права та обов’язки; невідкладно інформувати урядову команду реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, а також Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ або відповідний підрозділ регіонального органу СБУ про кіберінциденти та кібератаки на інформаційно-телекомунікаційні системи установи.

У додатку наводимо загальні рекомендації щодо підвищення рівня захищеності інформаційних ресурсів при віддаленій роботі співробітників установи.
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України