Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2020


версія для друку
21 лютого 2020

Голова Держспецзв’язку Валентин Петров взяв участь в засіданні Громадської ради при Адміністрації Держспецзв’язку

 

Валентин Петров окреслив основні напрями роботи Адміністрації Держспецзв’язку, а також плани діяльності Служби на 2020 рік.

Під час засідання Голова Держспецзв’язку зокрема повідомив про законотворчі ініціативи профільних підрозділів Держспецзв’язку в галузі захисту інформації та кібербезпеки. Зокрема, за його словами, Департамент захисту інформації Адміністрації Держспецзв’язку розробив законопроекти «Про безпеку інформації та комунікаційно-інформаційних систем». «Це дуже прогресивний закон. Невдовзі ми його представимо на громадське обговорення», - підкреслив Голова Держспецзв’язку.

Він повідомив також, що протягом минулого року фахівці Служби підготували постанову Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року №518 «Про затвердження Загальних вимог до кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури», а також розробили проекти постанов Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку віднесення об’єктів до об’єктів критичної інфраструктури» та «Про затвердження порядків формування переліку об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, внесення об’єктів критичної інформаційної інфраструктури до державного реєстру об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, його формування та забезпечення функціонування». Голова Держспецзв’язку уточнив, що зазначені проекти пройшли зовнішнє погодження та громадське обговорення із представниками державних органів, а також представниками громадських організацій, зокрема Телекомунікаційної палати України, Інтернет-асоціації України, Асоціації «Телас», УСПП.

«Після прийняття цих постанов буде сформовано перелік об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, підготовлено проект постанови Кабміну про його затвердження, який буде подано на розгляд Кабінету Міністрів України», - пояснив Валентин Петров.

Голова Держспецзв’язку зазначив, що в рамках законодавчої роботи фахівці Адміністрації Держспецзв’язку розробили проект постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку проведення огляду стану кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури, державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом».

Крім того, Валентин Петров відповів на запитання членів Громадської ради. Зокрема, він повідомив, що серед планів на порядку денному - розгляд концепції реформування Держспецзв’язку. «Серед основних положень Концепції реформування – перегляд підходів до захисту інформації, збереження вітчизняної криптографії, модернізація урядового зв’язку, позбавлення Держспецзв’язку від невластивих їй функцій, оптимізація структури підприємств, а також посилення соціального захисту», - повідомив Валентин Петров, додавши, що це ключові напрями, які мають бути відображені в стратегії.

Члени Громадської ради при Адміністрації Держспецзв’язку повідомили про результати роботи Громадської ради в 2019 році, а також затвердили план діяльності на 2020 рік.

Також під час засідання учасники обговорили проект постанови «Про внесення зміни до пункту 14 Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2002 р. № 522», а також щодо результатів робочої наради з розгляду пропозицій та зауважень, які надійшли до Адміністрації Держспецзв’язку щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України «деякі питання проведення незалежного аудиту інформаційної безпеки на об’єктах критичної інфраструктури». Наступне засідання Громадської ради Адміністрації Держспецзв’язку заплановано провести 26 березня.

 

Прес-служба Держспецзв’язку

 

Фотогалерея: https://flic.kr/s/aHsmLwSorY
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України