Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2020


версія для друку
20 лютого 2020

Голова Держспецзв’язку Валентин Петров взяв участь в засіданні парламентського комітету з питань цифрової трансформації

 

Валентин Петров окреслив основні законодавчі ініціативи та напрацювання Держспецзв’язку щодо застосування законодавства з кібербезпеки.

Зокрема, Голова Держспецзв’язку повідомив, що протягом останніх 4 місяців в площині законодавчих ініціатив Держспецзв’язку ситуація істотно зрушилась. Так, за його словами, вже ухвалено постанову Кабінету Міністрів про затвердження загальних вимог до кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури та про затвердження порядку віднесення об’єктів критичної інфраструктури. «Розроблено проекти постанов КМУ «Про затвердження Порядку віднесення об’єктів до об’єктів критичної інфраструктури» та «Про затвердження порядків формування переліку об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, внесення об’єктів критичної інформаційної інфраструктури до державного реєстру об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, його формування та забезпечення функціонування», - уточнив він.

Крім того, Валентин Петров повідомив, що на погодженні в Міністерстві цифрової трансформації України перебуває проект постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку проведення огляду стану кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури, державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом», який розробила Адміністрація Держспецзв’язку.

Голова Держспецзв’язку відзначив, що сьогодні на виконання Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» Адміністрація Держспецзв’язку підготовила проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» у частині законодавчого врегулювання можливості здійснення Держспецзв’язку завдання із збереження резервних копій інформації та відомостей державних електронних інформаційних ресурсів як важливого елемента ефективного функціонування системи кіберстійкості. «Цей законопроект сьогодні опрацьовується у відповідних державних органах», - додав він.

Серед ключових законодавчих новел Адміністрації Держспецзв’язку Валентин Петров назвав проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про санкції». «Його метою є законодавче врегулювання можливості введення секторальних санкцій щодо заборони або обмеження використання на об’єктах критичної інфраструктури програмного забезпечення та технічних засобів телекомунікацій, розроблених/виготовлених суб’єктами господарювання держави-агресора, до якої застосовано санкції», - сказав він, уточнивши, що протягом 2018-2019 років законопроект перебував на опрацюванні у комітетах Верховної Ради України, наразі законопроект перебуває на погодженні в Уряді.

Також визначальним в діяльності Держспецзв’язку є питання створення нормативно-правових підстав забезпечення функціонування Національної телекомунікаційної мережі (НТМ). Валентин Петров повідомив у цьому контексті, що Адміністрація Держспецзв’язку підготувала проект постанови Кабінету Міністрів «Деякі питання функціонування Національної телекомунікаційної мережі», який пройшов процедуру зовнішнього погодження і після доопрацювання буде подано на розгляд до Кабінету Міністрів України. Крім того, підготовлено проект наказу Адміністрації Держспецзв’язку «Про затвердження Переліку послуг Національної телекомунікаційної мережі, критеріїв та методики розрахунку їх тарифікації», який буде прийнято після набуття чинності нормативно-правового документу вищого рівня.

Голова Держспецзв’язку додав, що сьогодні також розроблено проекти Закону України «Про безпеку інформації та комунікаційно-інформаційних систем» та Указу Президента України «Про затвердження порядку криптографічного та технічного захисту секретної інформації», які проходять процедуру внутрішнього погодження.

 

Прес-служба Держспецзв’язку

 

 
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України