Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2019


Валентин Петров: Наступного року ми очікуємо на трансформацію Держспецзв’язку
версія для друку
13 грудня 2019

Валентин Петров: Наступного року ми очікуємо на трансформацію Держспецзв’язку

 

Голова Держспецзв’язку Валентин Петров взяв участь в черговому засіданні Громадської ради при Адміністрації Держспецзв’язку. Він окреслив основні питання, які стоять на порядку денному діяльності Держспецзв’язку, повідомив про перспективні напрями розвитку Служби та подальший вектор трансформації, відповів на питання присутніх членів Громадської ради.

За словами Валентина Петрова, трансформація відбудеться наступного року в кількох напрямах. «Вже є програма переозброєння урядового зв’язку, вона вже розпочата. Другий напрям – адаптація українського законодавства до європейського. Президент для цього нам поставив термін один рік», - сказав Голова Служби.

Валентин Петров також повідомив, що минулого тижня він направив листа до МЗС щодо ініціювання процесу приєднання України до Common Criteria (Загальні критерії оцінки захищеності інформаційних технологій). «Це питання не одного дня. Але ми вже розпочали цей процес», - сказав він.

Окреслюючи актуальні питання законодавчого поля, в якому працює Держспецзв’язку, Валентин Петров зазначив, що знову був актуалізований законопроект 2043 («Про внесення змін до закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах») щодо статті 8, де по суті запроваджується альтернатива КСЗІ. «Але я хочу підкреслити, що поки існує стаття 8 в тому вигляді, в якому вона існує зараз, послаблення з точку зору КСЗІ бути не може, оскільки ми маємо виконувати закон», - підкреслив Валентин Петров.

Щодо подальшої роботи та трансформації на наступний рік Держспецзв’язку, Валентин Петров повідомив, що відповідно до плану роботи РНБО, серед питань, що належать до діяльності Держспецзв’язку, передбачається затвердження концепції реформування Держспецзв’язку, затвердження результатів огляду стану кіберзахисту інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури, а також затвердження Стратегії кібербезпеки.

Валентин Петров також повідомив, що до кінця року буде започатковано роботу Кіберполігону на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». «Кіберполігон – це такий хаб, де можна буде навчатись, займатись науковими розробками. Для цього будуть передбачені навчальні класи, конференц-зал, там же ми розгортатимемо наші спроможності. Він створений під патронатом РНБО», - сказав Голова Держспецзв’язку, уточнивши, що для Кіберполігону вже закуплено відповідний комплекс, який був початково передбачений для потреб Держспецзв’язку, але було прийнято рішення один клас надати КПІ для підготовки і їх фахівців.

Голова Держспецзв’язку підкреслив, що Служба всіляко інформуватиме громадськість про свою діяльність та спрощуватиме взаємодію з приватним сектором, зокрема, завдяки Громадській раді. «Зараз ми домовились з Кабінетом Міністрів, що громадяни, звертаючись на Урядову гарячу лінію з питань, які стосуватимуться нашої діяльності, в тому числі, щодо сертифікації, атестації, КСЗІ, можуть розраховувати на нашу інформаційну підтримку, ми робимо крок назустріч громадськості, намагаємося максимально відкриватись, спрощувати взаємодію з бізнесом», - зазначив Валентин Петров.

Під час засідання Громадської ради директори департаментів Держспецзв’язку повідомили членам Громадської ради про ключові напрацювання Служби та обговорили поточні проблемні питання галузі і можливі шляхи їх спільного вирішення.

Крім того, під час засідання було обговорено перспективні плани роботи Громадської ради на 2020 рік, оприлюднення проектів постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку віднесення об’єктів до об’єктів критичної інфраструктури» (оприлюднений  26 листопада 2019 р.); проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків формування переліку  об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, внесення об’єктів критичної інформаційної інфраструктури до державного реєстру об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, його формування та забезпечення функціонування» (оприлюднений  26 листопада 2019 р.) та  інформацію стосовно результатів громадського обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання функціонування Національної телекомунікаційної мережі".

 

Прес-служба Держспецзв’язку

 

Фотогалерея: https://flic.kr/s/aHsmJZ3KX8

 
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України