Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2019


версія для друку
11 грудня 2019

Валентин Петров: Ми плануємо за рік імплементувати в українське правове поле європейські стандарти захисту інформації

 

Протягом наступного 2020 року Держспецзв’язку має імплементувати європейські стандарти із захисту інформації в українську практику. Про це сказав Голова Держспецзв’язку Валентин Петров під час зустрічі з представниками Міжнародного і Ібероамериканського фонду адміністрування та державної політики (FIIAPP) та Академії електронного урядування eGA.

Валентин Петров підкреслив, що для переходу і адаптації до європейських стандартів захисту інформації Держспецзв’язку братиме за основу міжнародні та регіональні стандарти, зокрема NIST 800 серії та ISO 27000 серії.

Голова Держспецзв’язку підкреслив, що адаптація і гармонізація до європейського законодавства із захисту інформації - це великий обсяг копіткої роботи, пов'язаний з переходом на нові стандарти.

Також Україна, за його словами, вийшла з ініціативою приєднання до «Common Criteria» (Критерії оцінки інформаційної безпеки). «Європейські експерти кажуть, що процес приєднання до «Common Criteria» будь-якої країни триває близько 5 років. І ми були б дуже вдячні за консультативну допомогу, оскільки це в наших спільних інтересах – мати спільні стандарти і розуміння в підходах до захисту інформації», - сказав він.

Крім того, Валентин Петров прокоментував питання захисту інформації та впливу на це держави. «Державний контроль має поширюватись або на критичні системи, або на системи, де циркулює державна таємниця», - сказав він.

«Щодо захисту секретної інформації ми будемо зберігати жорсткі норми і державний контроль, оскільки це питання національної безпеки. Але в усіх інших системах, навіть якщо вони належать державі, ми переходитимемо виключно в позицію спостереження, а не контролю», - сказав він. Валентин Петров пояснив, що власник інформації сам має відповідати за захист своєї інформації, але такі дії з лібералізації вимог до захисту інформації мають передбачати й посилення відповідальності за порушення цих вимог.

 

Прес-служба Держспецзв’язку

 

Фотогалерея: https://flic.kr/s/aHsmJWKVHN

 
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України