Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2019


версія для друку
11 грудня 2019

Валентин Петров: Держспецзв’язку посилюватиме свої технічні можливості з реагування на кіберінциденти

 

Держспецзв’язку підтверджує свою прихильність положенням, що закладені в Директиву про безпеку мережевих та інформаційних систем (Директива NIS) щодо захисту об’єктів критичної інфраструктури, яка є одним з найважливіших компонентів загальної стратегії, спрямованої на запобігання кібератакам і порушень в роботі мережевих систем. Про це повідомив Голова Держспецзв’язку Валентин Петров під час зустрічі з представниками Міжнародного і Ібероамериканського фонду адміністрування та державної політики (FIIAPP) та Академії електронного урядування eGA.

Він наголосив, що чинна Стратегія кібербезпеки України передбачає максимальну гармонізацію з європейським законодавством, імплементацію досвіду Європейського Союзу щодо розробки методики оцінки результатів проведення огляду стану кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури. І окремим напрямом роботи Держспецзв’язку, за його словами, є формування реєстру об’єктів критичної інфраструктури, встановлення вимог до їх захисту. «Тому є необхідність побудови цілісної системи захисту критичної інфраструктури», - підкреслив він.

Водночас Валентин Петров зазначив, що сьогодні проблемним лишається питання формування реєстру об’єктів критичної інфраструктури. «Хто його формує? Хто подає інформацію? В якому обсязі? Чия це має бути ініціатива? Чи може держава самостійно включати до такого реєстру об’єкти критичної інфраструктури? Яка відповідальність власника за невключення до такого реєстру?», - сказав він, додавши, що особливо ця проблема актуальна для України з огляду на досвід протистояння гібридній агресії.

Голова Держспецзв’язку повідомив також, що в рамках масштабного реформування, започаткованого Урядом України, та відповідно до нової Стратегії кібербезпеки, яку буде ухвалено наступного року строком на 5 років, буде переглянуто в комплексі всю систему кібербезпеки та роль в ній Держспецзв’язку.

«Якщо раніше більшість функцій з кібербезпеки були прямо чи опосередковано сконцентровані у Держспецзв’язку, то майбутня стратегія передбачає, що оскільки Держспецзв’язку – це насамперед військова організація, суб’єкт сектору безпеки і оборони, тому функція формування політики кібербезпеки має відійти саме до цивільних структур, насамперед, до Кабінету Міністрів та до Міністерства цифрової трансформації. А функція координації основних суб’єктів кібербезпеки відповідно до законодавства належить до повноважень Ради національної безпеки і оборони України.

Він пояснив, що водночас Держспецзв’язку посилюватиме свої технічні можливості з реагування на кіберінциденти. «Ми будемо нарощувати наш потенціал саме як інженерного, технічного органу, що, зокрема має реагувати на кібератаки», - сказав він.

Так, за словами Валентина Петрова, на базі Держспецзв’язку до кінця цього року має розпочати роботу кіберполігон, на якому передбачена технічна можливість проводити навчання або відпрацьовувати сценарії кібератак для підготовки фахівців як Держспецзв’язку, так і інших силових структур.

 

Прес-служба Держспецзв’язку

 

Фотогалерея: https://flic.kr/s/aHsmJWKVHN

 
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України