Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2019


версія для друку
29 листопада 2019

Валентин Петров: Впроваджуємо у Держспецзв’язку нульову толерантність до корупції

 

Викорінення та унеможливлення передумов для корупції в Держспецзв’язку - одне з найголовніших завдань сьогодні. На цьому наголосив Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Валентин Петров в інтерв’ю виданню «Український тиждень».

За його словами, всупереч намаганням в суспільстві применшити роль Держспецзв’язку в комплексній системі побудови, налагодженні та захисту спеціального зв’язку, ті ключові функції, які виконує Служба, сьогодні є унікальними та нагально необхідними і важливими, оскільки вони на сторожі також і національної безпеки. «Насамперед слід зрозуміти, що Держспецзв’язку дуже потрібна. Про все те, що ми насправді робимо в країні, знає менше сотні людей. І це відкриває простір для різних маніпуляцій. Ми повинні забезпечувати стабільність, надійність, гарантованість і безпечність управління державою за будь-яких умов. І не обмежуємося тільки Києвом, бо маємо ще запасні командні пункти, маємо зону проведення ООС», - сказав Валентин Петров. Він пояснив, що, наприклад, в разі повномасштабної агресії, поки працюватимуть підрозділи Держспецзв’язку, буде збережено систему управління всіма силовиками та держапаратом.

Голова Держспецзв’язку зазначив, що окрім іншого, існують сьогодні і закиди щодо корупції в Службі, і тому найнагальнішим питанням є викорінити її, та будь-які передумови для її появи. «Чи корумпована вона? Так, як і всі інші силові структури, як, зрештою, і вся країна, не більше й не менше. Але моя позиція щодо цього чітка: на першій нараді я сказав, що як раніше вже не буде, впроваджуємо нульову толерантність до корупції. А хто цього не зрозуміє, із тим попрощаємося», - заявив Валентин Петров. Він додав, що вже кілька разів відмовив в закупівлі певної техніки.

Валентин Петров підкреслив, що при плануванні і розподілі бюджету на наступний рік склався несправедливий дисонанс того, що в Службі працюють високоінтелектуальні фахівці, які роблять унікальні винаходи, і при цьому співробітники саме Держспецзв’язку сьогодні отримують чи не найменші зарплати: «Держспецзв’язку впроваджує повний цикл: від теорії, прототипів до передсерійних та серійних зразків, які Служба виготовляє самостійно, особливо це стосується спецтехніки та засобів шифрування. Водночас наші працівники отримують одні з найнижчих зарплат серед усіх силових відомств країни. Тому від людини, яка живе й працює в Києві, займається високими технологіями, має унікальні навички та знання, але отримує 12 тис. грн на місяць, дуже важко вимагати, щоб вона не заробляла десь «на стороні».

Він додав, що дивна ситуація у фінансуванні склалася й у зоні ООС: «Там може стояти наша машина, а поруч — машина зв’язку Збройних Сил. Завдання приблизно однакові, військові однакові, побутові та бойові умови також, але чомусь у ЗСУ приблизно вдвічі більші зарплати. Постає питання соціального, квартирного забезпечення, лікування. Ця диспропорція насправді образлива, адже всі однаково дають присягу й служать народу. Але поки що грошей у бюджеті для нас немає. Причини як об’єктивні, так і суб’єктивні: нерозуміння всього комплексу наших завдань. Поки що бачу єдиний можливий шлях — оптимізація. …Питання оптимізації маємо вирішувати тоді, коли зможемо платити людям адекватні гроші», - підкреслив він.

Читати повний текст інтерв’ю
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України