Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2019


версія для друку
8 листопада 2019

Голова Держспецзвязку Валентин Петров: Ми маємо перейти на нові сучасні стандарти захисту інформації

 

Голова Держспецзв’язку Валентин Петров провів засідання Громадської ради при Адміністрації Держспецзв’язку. Під час засідання Валентин Петров окреслив основні завдання, проблемні чинники та місію, трансформаційні завдання вдосконалення Держспецзв’язку. Серед них – питання захисту об’єктів критичної інфраструктури, інформаційної та кібербезпеки, діяльності Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, питання регулювання та переходу на нові стандарти галузі.

Валентин Петров повідомив представникам громадськості, що Державна служба має зосередитись насамперед на завданнях національної безпеки. «Місія Держспецзв’язку закладена в її назві – спеціальний зв'язок та захист інформації. Все інше має трансформуватись».

 «Найважливіше сьогодні – це дерегуляція. Тобто ми максимально маємо віддалитись від бізнесу. Наше завдання – захищати ті системи, де циркулюють державні секрети.

Валентин Петров пояснив, що сьогодні важливим є поступовий відхід від КСЗІ, і нагальним є перехід на сучасні стандарти, зокрема, на ризикорієнтовані стандарти захисту інформації. «Ми будемо пропонувати це впроваджувати Кабінету Міністрів, ми маємо в цьому повне порозуміння з Міністерством цифрового розвитку і трансформації України. Наша справа – це технічне забезпечення системи управління державою, національна безпека та системи кризового управління. Тут ми маємо бути сильні та ефективні», - сказав він.

Голова Держспецзв’язку підкреслив і щодо необхідності створення галузевих стандартів у сфері захисту інформації, які, зокрема, мають визначати відповідні галузеві регулятори. Також, як підкреслив Валентин Петров, оптимізація, а саме - позбавлення невластивих функцій і технічне переозброєння – сьогодні на порядку денному. Але в будь-якому разі, завдання забезпечення мобілізаційної готовності, за словами Валентина Петрова, збереження керованості держави в особливий період в умовах надзвичайної ситуації не має постраждати. «Це наше основне завдання, навколо якого вибудовуються всі решта завдань», - підкреслив він.

Валентин Петров, відповідаючи на питання фахівців галузі щодо кібербезпеки, зазначив, що Держспецзв’язку насамперед є оператором національної захищеної мережі. «Ця мережа стане основою інформаційного обміну державних електронних інформаційних ресурсів, систем спеціального зв’язку тощо. Тобто ми маємо стати головним центром для держресурсів, надаючи необхідні послуги, в разі потреби найбільш вразливим об’єктам критичної інфраструктури», - сказав він.

Відповідаючи на питання щодо взаємодії з Генеральним штабом та управлінням телекомунікаційною галуззю в особливий період, Валентин Петров зазначив, що управління телекомунікаціями і формування політики – це прерогатива Кабінету міністрів, але технічна інфраструктура для цього вже побудована і скоро буде введена в експлуатацію. «Це є наше питання і воно якраз належить до питань національної безпеки і оборони України, і ми  як суб’єкт сектору безпеки і оборони відповідальні за це», - підкреслив Голова Держспецзв’язку.

Голова Держспецзв’язку окреслив також і проблемні питання розвитку галузі. «Так, сьогодні є негативне ставлення в суспільстві до нашого відомства. Причини цього об’єктивні та суб’єктивні. Важливо визнати той факт, що сьогодні Держспецзв’язку має унікальні розробки, багато чого було зроблено у зв’язку з подіями 2014 року. Так, є обґрунтована критика, насамперед, щодо зарегульованості галузі, є обґрунтована критика з боку бізнесу та інших державних органів. Дуже часто це виникає через недокомунікування. Зокрема, через недостатню просвітницьку роботу про діяльність нашого відомства. І ми будемо змінювати це, зокрема, більше спілкуватися з громадськістю. Нові часи вимагають нових підходів», - підкреслив Валентин Петров.

Крім того, керівник Держспецзв’язку пояснив, що сьогоднішні трансформаційні зусилля також пов’язані і з питанням фінансування галузі, зокрема, в зв’язку з ухваленим нещодавно бюджетом на 2020 рік, в якому фінансування Держспецзв’язку було скорочено за рахунок додаткового фінансування Міністерства оборони України. За його словами, Держспецзв’язку це збільшення бюджету мало спрямувати на підвищення зарплати працівникам, що дало би змогу вирівняти зарплати між Збройними силами і Держспецзв’язку.

«До цього року нижча, ніж у нас, зарплата була лише у ДСНС і в прикордонників. Наступного року ми будемо останніми за зарплатами. Це прикро, зважаючи на те, що в Держспецзв’язку працюють високоінтелектуальні висококваліфіковані кадри. Як я маю дивитися в очі військовослужбовцям, які проходять службу зараз в ООС, а там знаходиться наш зведений підрозділ, коли стоїть такий самий пункт зв’язківців Збройних сил і наш пункт, де такі ж самі військовослужбовці, які керуються тим самим статутом і так само зі зброєю в руках захищають нашу державу, лише з тією різницею, що у наших військових зарплата вдвічі менша. Тому ми будемо перерозподіляти видатки, щоб забезпечити людям хоча б нормальні зарплати, бо люди просто почнуть тікати від нас. А це найцінніші кадри - високоінтелектуальні та висококваліфіковані. Я захищатиму і відстоюватиму свій колектив», - підкреслив Голова Держспецзв’язку.

 

Переглянути фотогалерею

 

Прес-служба Держспецзв’язку
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України