Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2018


версія для друку
9 листопада 2018

Україна створює єдиний простір довіри та інтегрується в електронний ринок Європи

 

7 листопада 2018 року набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги».

Цей Закон має ключове значення для розвитку національного простору довіри та його інтеграції в єдиний електронний Європейський простір – відтепер українці зможуть отримувати публічні послуги, використовувати сервіси MobileID,  підписувати електронні документи та укладати електронні правочини також і на території Європейського Союзу.

Електронні цифрові підписи та посилені сертифікати відкритого ключа, видані до набрання чинності зазначеним Законом, визнаються відповідно як кваліфіковані електронні підписи й кваліфіковані сертифікати електронного підпису та залишаються чинними до закінчення строку їх дії.

Акредитованим центрам сертифікації ключів для надання кваліфікованих електронних довірчих послуг рекомендуємо:

- привести свою діяльність у відповідність до вимог нового регламенту роботи згідно із законодавством у сфері електронних довірчих послуг;

- звернутися до Міністерства юстиції України для підтвердження намірів надавати кваліфіковані електронні довірчі послуги.

 У разі підтвердження таких намірів акредитовані центри сертифікації ключів автоматично вносяться до Довірчого списку (постанова Кабінету Міністрів України від 26.09.2018 № 775, наказ Міністерства юстиції України від 29.10.2018 №  3373/5).

Звертаємо увагу: після затвердження Кабінетом Міністрів України вимог у сфері електронних довірчих послуг необхідно буде внести зміни до регламенту роботи шляхом викладення його в новій редакції.

 

Прес-служба Держспецзв’язку

 

Контакт-центр для ЗМІ:
(044) 281-92-83,
e-mail: press@dsszzi.gov.ua

Держава турбується про тебе

Благодійна фінансова підтримка прикордонникам та членам їх родин

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України