Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2017


версія для друку
27 червня 2017

Кібератака на об’єкти критичної інфраструктури України.

Ситуація під контролем

 

Сьогодні, 27.06.2017, відбулася кібератака на ІТ-системи фінансового, енергетичного, транспортного та інші сектори критичної інфраструктури країни.

На цей час ситуацію взято під контроль. Жоден державний е-ресурс, який захищено спільним контуром кіберзахисту, реалізованим Держспецзв’язку в Системі захищеного доступу до Інтернету, не постраждав. Не зазнали ушкоджень чи інших несанкціонованих дій і електронні державні реєстри країни.

Під керівництвом Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО Держспецзв’язку, Нацбанком, СБУ, Нацполіцією, іншими уповноваженими інституціями та експертами кібербезпеки на практиці відпрацьовано протокол швидкого реагування, завдяки чому вдалося зупинити поширення в державному секторі шкідливого програмного забезпечення з робочою назвою PetyaRansomware (Petya.А), за функціями подібного шифрувальникові WannaCry.

У співпраці з міжнародними командами реагування на кіберінциденти нейтралізуються джерела кіберзагроз з-поза меж нашої країни.

На цей час відновлено роботу сайтів Кабінету Міністрів України, низки інших державних інституцій, доступ до яких був тимчасово обмежений.

Держспецзв’язку у взаємодії з іншими уповноваженими державними інституціями та стейкхолдерами кіберзахисту надає невідкладну фахову практичну й методичну допомогу з локалізації кіберінцидентів та з  відновлення штатного функціонування ІТ-систем, які зазнали кібератак.

Рекомендації з відновлення (лікування) комп’ютерних систем опубліковано на сайтах Держспецзв’язку та команди CERT-UA

Держспецзв’язку звертається з вимогою до всіх суб’єктів критичної інфраструктури та особливо до установ державного сектору, забезпечити кіберзахист ІТ-систем. Замовчування фактів кібератак і виявлених кіберінцидентів є неприпустимим! Своєчасна фіксація таких фактів, оперативний обмін інформацією про них і спільні зусилля в локалізації та протидії кібератакам – необхідні умови кіберзахисту кожного, а відтак і кібербезпеки всіх!

 


Прес-служба Держспецзв’язку
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України