Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2015


версія для друку
2 липня 2015

У Держспецзв’язку створено Державний центр кіберзахисту та протидії кіберзагрозам

 

З 1 липня 2015 року у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України розпочав роботу Державний центр кіберзахисту та протидії кіберзагрозам. Його створено на базі Державного центру захисту інформаційно-телекомунікаційних систем Держспецзв’язку. Очолив ДЦКЗ підполковник Держспецзв’язку Ігор Миколайович Козаченко.

Серед завдань Державного центру кіберзахисту - забезпечення функціонування команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, а також проведення оцінки стану захищеності державних інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах органів державної влади. Крім того, ДЦКЗ відповідатиме за функціонування, безпеку та розвиток Національної системи конфіденційного зв’язку, функціонування та розвитку системи антивірусного захисту інформації для органів державної влади, забезпечення функціонування та модернізації Системи захищеного доступу до мережі Інтернет органів державної влади України та Захищеного вузлу Інтернет-доступу Держспецзв’язку.

ДЦКЗ також займатиметься впровадженням новітніх і перспективних технологій в інформаційно-телекомунікаційних системах, проведенням експертиз комплексних систем захисту інформації та засобів захисту інформації в органах державної влади, а також експертиз програмних, апаратних і програмно-апаратних засобів у сфері захисту інформації. Центр адмініструватиме та модернізуватиме Реєстр інформаційно-телекомунікаційних систем державних органів.

Створення Державного центру кіберзахисту та протидії кіберзагрозам - це важливий крок до створення в Україні Національної системи кібербезпеки, яка передбачена проектом Закону України “Про основні засади кібербезпеки”, що розробляється Держспецзв’язку. Нагадаємо, що законопроектом передбачено виконання Держспецзв’язку функцій координації органів державної влади з питань запобігання та усунення наслідків кіберінцидентів, координації діяльності операторів та провайдерів щодо збору інформації про кіберінциденти, а також міжнародної координації з питань кіберзахисту. Саме ці функції виконуватиме ДЦКЗ.

 

Прес-служба Держспецзв’язку

 

 

Контакт-центр для ЗМІ:
(044) 281-92-83,
e-mail: press@dsszzi.gov.ua

Повідом про корупцію


Держава турбується про тебе

Благодійна фінансова підтримка прикордонникам та членам їх родин

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України