Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2014


версія для друку
23 травня 2014

Коментар Держспецзв’язку щодо інциденту в ЦВК

 

22 травня 2014 року порушено штатний режим функціонування активного мережевого i серверного обладнання, а також пристроїв захисту автоматизованої системи «Вибори». З приводу зазначеного фахівцями CERT-UA вживаються заходи щодо встановлення обставин виникнення цих подій.

За результатами аналізу цього інциденту, фахівцями CERT-UA встановлено, що 22 травня 2014 року біля трьох годин ранку внаслідок несанкціонованих дій невстановлених осіб було виведено з ладу активне мережеве обладнання, засоби мережевого захисту, а також серверне обладнання і комп’ютери адміністраторів автоматизованої системи «Вибори». Після чого було отримано доступ до внутрішніх ресурсів мережі ЦВК, значну частину яких було виведено з ладу.

При цьому цілісність баз даних Державного Реєстру виборців не порушено, оскільки його розташування та зберігання здійснюється на окремих серверних майданчиках, захищених комплексною системою захисту інформації.

Фахівцями Держспецзв’язку надано консультативно-методичну допомогу колегам з ЦВК в рамках своїх повноважень.

На поточний час співробітниками ЦВК вживаються заходи з відновлення працездатності АС «Вибори», а також недопущення порушень її функціонування у подальшому.

Запобіжні заходи включатимуть, в першу чергу, жорстке адміністративне обмеження доступу до критичних елементів АС «Вибори», по-друге, посилення антивірусного захисту, по-третє, обмеження доступу до мережі Інтернет робочих місць користувачів ЦВК.

На думку експертів Держспецзв’язку, аналіз дій зловмисників дозволяє зробити висновки про попередню підготовку до реалізації зазначеної мережевої атаки, а також можливість залучення інсайдерів з числа співробітників ЦВК.

 

Прес-служба Держспецзв’язку

 

Контакт-центр для ЗМІ:
(044) 281-92-83,
e-mail: press@dsszzi.gov.ua

Повідом про корупцію


Держава турбується про тебе

Благодійна фінансова підтримка прикордонникам та членам їх родин

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України