Пошук

Розширений пошук
null
Головна » Новини » Поточні новини » 2018


версія для друку
2 лютого 2018

У Держспецзв’язку відбулося відкриття найпотужнішого в ЄС

Центру реагування на кіберзагрози

 

Прес-служба Держспецзв’язку інформує, що 2 лютого 2018 року за участі Секретаря РНБО України Олександра Турчинова відбулося відкриття Центру реагування на кіберзагрози Держспецзв’язку.

Центр реагування на кіберзагрози (Сyber Threat Response Centre, CRC) створено Держспецзв’язку як центральний компонент і ядро національної системи кіберзахисту України. CRC побудовано на базі найновітніших досягнень у сфері кібербезпеки як вітчизняних, так і провідних IT-компаній світу. Розроблені на рівні кращих світових аналогів сучасні технологічна та аналітична системи CRC закономірно претендують на звання найпотужніших в європейському співтоваристві.

Систему CRC можна порівняти з розбудовою кордону захисту держави в кіберпросторі, зі створенням першої лінії її оборони від кіберагресій. А сам Центр є своєрідним «генеральним штабом» для сил кіберзахисту України.

«Україна активно розбудовує національну систему кібербезпеки, і сьогодні для цього зроблено черговий потужний ривок», – зазначив Голова Держспецзв’язку Леонід Євдоченко.

Завдяки втіленим у CRC унікальним технологічним рішенням Держспецзв’язку здатна з високим ступенем точності здійснювати у режимі «24/7» раннє виявлення аномальних активностей та потенційно небезпечних подій у системах і мережах, підключених до Інтернет. Час реагування на кіберзагрози та сповіщення про них скоротився в десятки разів.

«Сьогодні принципово змінюється тактика кіберзахисту. Від реагування постфактум, тобто вже після масштабного заподіяння шкоди інформаційним ресурсам і системам, як це відбувалося під час останніх кібератак минулого року, ми переходимо до дій на випередження та максимальної локалізації можливих уражень», – звертаючись до присутніх зауважив О. Турчинов.

CRC – це ще й технічна платформа взаємодії основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки (Держспецзв’язку, СБУ, Нацполіції), що на порядок підвищує ефективність і оперативність діяльності правоохоронних структур з протидії та розслідування кіберзлочинів. Це ефективний механізм координації зусиль усіх учасників кіберзахисту державного й приватного секторів, який є однією з ключових ланок прийняття оперативних рішень Національним центром кібербезпеки РНБО України.

Можна без перебільшення сказати, що CRC Держспецзв’язку вже сьогодні здатен забезпечити один з найвищих в ЄС рівнів кіберзахисту контуру безпеки державних інформаційних ресурсів, державних реєстрів та елементів критичної інфраструктури.

 

Прес-служба Держспецзв’язку

Інформаційна довідка:

 

«Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України забезпечує формування та реалізацію державної політики щодо захисту у кіберпросторі державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, кіберзахисту об’єктів критичної інформаційної інфраструктури, здійснює державний контроль у цих сферах; координує діяльність інших суб’єктів забезпечення кібербезпеки щодо кіберзахисту; забезпечує створення та функціонування Національної телекомунікаційної мережі, впровадження організаційно-технічної моделі кіберзахисту; здійснює організаційно-технічні заходи із запобігання, виявлення та реагування на кіберінциденти й кібератаки та усунення їх наслідків; інформує про кіберзагрози та відповідні методи захисту від них; забезпечує впровадження аудиту інформаційної безпеки на об’єктах критичної інфраструктури, встановлює вимоги до аудиторів інформаційної безпеки, визначає порядок їх атестації (переатестації); координує, організовує та проводить аудит захищеності комунікаційних і технологічних систем об’єктів критичної інфраструктури на вразливість; забезпечує функціонування Державного центру кіберзахисту, урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA» (Закон «Про основні засади кібербезпеки України», ст.8, п.2.1);

Згідно із Законом «Про основні засади кібербезпеки України» впровадження організаційно-технічної моделі кіберзахисту як складової національної системи кібербезпеки здійснюється Державним центром кіберзахисту Держспецзв’язку. Ядром цієї моделі, центром управління, аналізу та оперативного реагування на кіберзагрози є Центр реагування на кіберзагрози (CRC).

Завдання з реалізації невідкладних заходів з підвищення ефективності системи кіберзахисту визначено Указом Президента України від 30.08.2017 №254/2017, Планом пріоритетних дій Уряду на 2017 рік (розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.04.2017 №275-р) та рішеннями Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України.

 

 

Описание: Описание: IMG_0004

 

Описание: Описание: IMG_0009

 

Описание: Описание: centr_cr

 

Контакт-центр для ЗМІ:
(044) 281-92-83,
e-mail: press@dsszzi.gov.ua

Держава турбується про тебе

Благодійна фінансова підтримка прикордонникам та членам їх родин

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.


  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)         
© Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України